PRZEŁOMOWE ODKRYCIE NAUKOWCÓW

1-MNA to odkrycie będące efektem kilkunastoletnich prac prowadzonych przez naukowców w wielu ośrodkach badawczych na świecie. Cząsteczka ta jest substancją fizjologiczną pochodzenia witaminowego, występującą także w źródłach naturalnych. Przeprowadzone badania dowodzą, że wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność naszego organizmu do tworzenia 1-MNA, dlatego suplementację 1-MNA zaleca się szczególnie osobom starszym.

Czytaj więcej

Występuje naturalnie
w nielicznych produktach

Algi brunatne Wakame
(Undaria pinnatifida)
Liście zielonej herbaty
(Camellia sinensis)

Pochodzenie 1-MNA

  • substancja pochodzenia
    witaminowego – metabolit witaminy B3
  • substancja naturalna – obecna
    w wyciągu z alg Wakame
  • substancja fizjologiczna – wytwarzana
    w organizmie człowieka

1-MNA to endogenna substancja pochodzenia witaminowego, fizjologicznie obecna w organizmie człowieka. Należy do czwartorzędowych soli pirydyniowych i jest głównym metabolitem witaminy B3, zwanej też witaminą PP. 1-MNA powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP w wątrobie. Składnik ten znajduje się w nielicznych produktach spożywczych obecnych w diecie. Najbogatszym znanym źródłem 1-MNA są algi brunatne Wakame (Undaria pinnatifida) i liście zielonej herbaty (Camellia sinensis). Nie są to jednak efektywne źródła pozyskiwania 1-MNA dla naszego organizmu. Wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP w 1-MNA, dlatego suplementacja diety w ten składnik jest zalecana w szczególności osobom starszym.

Historia badań
nad 1-MNA

Wszystko zaczęło się od prac badawczych nad wybranymi solami pirydyniowymi. Badania prowadzone w międzynarodowym środowisku naukowym i klinicznym doprowadziły do odkrycia unikalnych funkcji 1-MNA. Wspólne wysiłki badaczy przyczyniły się do opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu zawierającego 1-MNA .

Dziś z dumą przedstawiamy efekt naszych badań: innowacyjne suplementy diety MENAVITIN, oparte na unikalnej, chronionej prawem patentowym cząsteczce 1-MNA, która obecna jest jedynie w suplementach diety MENAVITIN.

1-MNA

Kwasy Omega-3
(EPA i DHA)

Menavitin Cardio suplement diety

Czytaj więcej