PRZEŁOMOWE ODKRYCIE NAUKOWCÓW

1-MNA to odkrycie będące efektem kilkunastoletnich prac prowadzonych przez naukowców w wielu ośrodkach badawczych na świecie. Cząsteczka ta chroniona jest prawem patentowym (EP 1713480). 1-MNA jest substancją fizjologiczną pochodzenia witaminowego, występującą także w źródłach naturalnych. Powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP. Wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP. Suplementację diety w 1-MNA zaleca się szczególnie osobom starszym.

Czytaj więcej

Występuje naturalnie
w nielicznych produktach

Algi brunatne Wakame
(Undaria pinnatifida)
Liście zielonej herbaty
(Camellia sinensis)

Pochodzenie 1-MNA

  • substancja pochodzenia
    witaminowego – metabolit witaminy B3
  • substancja naturalna – obecna
    w wyciągu z alg Wakame
  • substancja fizjologiczna – wytwarzana
    w organizmie człowieka

1-MNA to endogenna substancja pochodzenia witaminowego, fizjologicznie obecna w organizmie człowieka. Należy do czwartorzędowych soli pirydyniowych i jest głównym metabolitem witaminy B3, zwanej też witaminą PP. 1-MNA powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP w wątrobie. Składnik ten znajduje się w nielicznych produktach spożywczych obecnych w diecie. Najbogatszym znanym źródłem 1-MNA są algi brunatne Wakame (Undaria pinnatifida) i liście zielonej herbaty (Camellia sinensis). Nie są to jednak efektywne źródła pozyskiwania 1-MNA dla naszego organizmu. Wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP. Suplementacja diety w 1-MNA jest zalecana w szczególności osobom starszym.

1-MNA zostało poddane szczegółowej ocenie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Przeprowadzona ocena naukowa wykazała, że 1-MNA jest bezpieczne w stosowaniu*.

* EFSA NDA Panel (EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies), Turck D et all., Scientific Opinion, Safety of 1-methylnicotinamide chloride (1-MNA) as a novel food pursuant to Regulation (EC) No 258/97. EFSA Journal 2017;15(10): 5001.

Historia badań
nad 1-MNA

Wszystko zaczęło się od prac badawczych nad wybranymi solami pirydyniowymi. Badania prowadzone w międzynarodowym środowisku naukowym i klinicznym doprowadziły do odkrycia unikalnych funkcji 1-MNA. Wspólne wysiłki badaczy przyczyniły się do opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu zawierającego 1-MNA .

Dziś z dumą przedstawiamy efekt naszych badań: innowacyjne suplementy diety MENAVITIN, oparte na unikalnej, chronionej prawem patentowym (EP 1713480) cząsteczce 1-MNA, która obecna jest jedynie w suplementach diety MENAVITIN.

1-MNA

Kwasy Omega-3
(EPA i DHA)

1-MNA

1-MNA

Głóg

1-MNA

Cholina

1-MNA

Żeń-szeń

1-MNA

Liście morwy białe

1-MNA

Ginkgo – biloba

Menavitin Cardio suplement diety

Menavitin Endotelio suplement diety

Menavitin Vital suplement diety

Menavitin Liver suplement diety

Menavitin Senior suplement diety

Menavitin Diabetix suplement diety

Menavitin Memory suplement diety

Suplement diety