Zdrowy styl życia = odpowiednia dieta + aktywność fizyczna

Najlepszą profilaktyką chorób układu sercowo-naczyniowego jest zdrowy styl życia. Aktywność fizyczna, zdrowa i zrównoważona dieta oraz ograniczenie używek to czynniki, które nie tylko pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie, ale pozwalają na ograniczenie problemów z układem krążenia teraz i w przyszłości.

Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na procesy fizjologiczne zachodzące w naszym organizmie, poprawia nastrój oraz jakość życia. Codziennie powinniśmy wykonywać 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej (minimum 3 razy w tygodniu). Do tego typu aktywności należy: szybki chód, intensywne sprzątanie, jazda na rowerze z umiarkowaną szybkością, pływanie. Regularny i odpowiednio dobrany wysiłek działa kondycjonująco na mięsień sercowy i może pozytywnie wpłynąć na ograniczenie czynników ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, takich jak otyłość czy nadciśnienie tętnicze. Siedzący tryb życia i brak ruchu nie sprzyja zdrowiu. Formę i intensywność wysiłku fizycznego powinniśmy dobierać stosowanie do naszego wieku i możliwości, najlepiej podczas konsultacji z lekarzem.

Zdrowy styl życia to właściwe połączenie aktywności fizycznej i odpowiednio zbilansowanej diety, która zapewni naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Świadome i zdrowe odżywianie się ma ogromne znaczenie w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego. To dzięki zdrowej i zrównoważonej diecie oraz aktywności fizycznej możemy utrzymać prawidłową masę ciała. Otyłość i nadwaga są coraz częstszym problemem krajów wysokorozwiniętych. Związane to jest głównie z niewłaściwym sposobem odżywiania się i siedzącym trybem życia. Otyłość i nadwaga należą do czynników ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.

Dlatego każdego dnia pamiętajmy o zdrowej diecie i odpowiedniej dawce ruchu.

Suplement diety