Lista artykułów

 1. Sposób na długowieczność – aktywność i zdrowa dieta
  • Zdrowie

  Czy istnieje recepta na długowieczność? Naukowcy i badacze wykazują, że tak. Sposobem na długie i zdrowe życie może być m.in. regularna aktywność fizyczna, właściwa dieta i systematyczne trenowanie mózgu.

 2. Zdrowa dieta na wątrobę. Co jeść, aby zapewnić jej ochronę?
  • Zdrowie

  Wątroba stanowi jeden z najważniejszych narządów w organizmie, stąd tak ważne jest aby zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie. Zdrowa dieta to jeden z czynników mających ogromny wpływ na jej stan. Warto zatem wiedzieć co jeść, a czego nie spożywać, by zapewnić wątrobie właściwą ochronę.

 3. Norma cukru we krwi – co zrobić, aby ją utrzymać?
  • Zdrowie

  Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi, jakie objawy fizyczne mogą wskazywać na przecukrzenie lub niedocukrzenie oraz co robić, aby norma cukru we krwi była utrzymana?

 4. Trening mózgu i zbilansowana dieta wspomogą pamięć i koncentrację
  • Popularne

  Właściwy trening mózgu oraz zdrowa dieta mają ogromny wpływ na pamięć i koncentrację. Jak ćwiczyć umysł, aby jak najdłużej pozostał sprawny? I co jeść, aby go wspomóc i poprawić pamięć oraz koncentrację?

 5. Ciągłe zmęczenie i senność to oznaka braku witamin i odpowiedniej diety
  • Dieta

  Jeśli odczuwasz ciągłe zmęczenie oraz senność może to oznaczać, że brakuje ci witamin, a także odpowiedniej diety. Przyczyną braku energii może być także zbyt mała ilość snu w nocy oraz ruchu w ciągu dnia. Sprawdź, jakich witamin i składników odżywczych potrzebujesz, by czuć się wypoczętym i pełnym witalności.

 6. Sekrety japońskiej diety
  • Dieta

  Najdłużej żyjącym narodem są Japończycy. Najwięcej stulatków (w przeliczeniu na mieszkańców) żyje właśnie na japońskiej wyspie Okinawa. Jej mieszkańcy bardzo rzadko zapadają na choroby cywilizacyjne tj. choroby układu sercowo-naczyniowego, miażdżycę, nowotwory.

 7. Zdrowy styl życia = odpowiednia dieta + aktywność fizyczna
  • Sport

  Najlepszą profilaktyką chorób układu sercowo-naczyniowego jest zdrowy styl życia. Aktywność fizyczna, zdrowa i zrównoważona dieta oraz ograniczenie używek to czynniki, które nie tylko pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie, ale pozwalają na ograniczenie problemów z układem krążenia teraz i w przyszłości.

 8. Omega 3: Naturalny sprzymierzeniec w walce o zdrowe serce
  • Zdrowie

  Kwasy omega-3 to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), do których należą m.in. kwas dokozaheksaenowy (DHA), kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas α-linolenowy (ALA).

 9. Zdrowa dieta w walce z chorobami serca
  • Dieta

  Niewłaściwe odżywianie się jest jednym z czynników ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Suplement diety